Warsztaty Medytacyjne

Pokażę Ci medytację jako technikę umysłową, bez zabarwienia żadną religią, nie będziemy mieli kadzidełek, wyjątkowych siedzisk, specjalnych strojów.

Medytacja dla wielu kojarzy się z siedzeniem bez ruchu, paleniem kadzidełek, z religiami, dziwnymi pozycjami – to nie musi tak wyglądać 🙂

Zostaniemy my i technika, która umożliwi Ci pozbycie się stresu, osiągnięcie pełnego spokoju, głębsze poznanie siebie oraz większą uważność.

W sanskrycie słowo to oznacza zaznajamianie się, zaznajamianie się ze swoim umysłem, z jego prawdziwą naturą. Mnisi porównują nasz umysł do oceanu, a myśli do fal, które rozgrywają się na jego powierzchni. Najlepsze jest to, że możesz kontrolować te fale.

Medytacja jest umiejętnością neutralnego obserwowania tego co zachodzi w wewnątrz jak i na zewnątrz. Praktykowana regularnie na stałe zmienia sposób w jaki funkcjonuje nasz umysł a co za tym idzie całe nasze życie.

Dopiero od niedawna stała się ona obiektem zainteresowania naukowców i psychologów. W dużej mierze zawdzięczamy to wybitnemu profesorowi psychologii i psychiatrii Richardowi Davidsonowi. Udowodnił on poprzez długoletnie badania, że medytacja pozytywnie wpływa na samopoczucie, koncentracje, radzenie sobie z trudnościami oraz na wiele innych aspektów życia.

Przez 3 godziny:
Pokażę Ci różne techniki medytacji
Powiem Ci jak przenieść medytacje do codziennego życia.
Odniosę się do plotek i mitów, które urosły wokół medytacji.
Następnie w grupie na FB będziesz dostawał ćwiczenia, przemyślenia, techniki tak aby podtrzymywać praktykę medytacji

Dodatkowo po każdym spotkaniu, odbywać się będą dodatkowe zajęcia powiązane z naszym ciałem, oddechem.

Więcej informacji:
Na grupie:
Oświecony w mieście
Na profilu FB:
Piotr Majkusiak – profil FB
Najbliższe wydarzenie:
https://medytacjakrakow2018vol2.evenea.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *